Jak se starat o šperky

Výrobky pájené cínem (cínované šperky) jsou dekorativní předměty. Nedoporučuji je opakovaně vystavovat vodě, zvláště chlorované.
Při přímém styku s parfémem a lakem na vlasy mohou šperky měnit barvu a nesvědčí ani vloženým minerálům, fosíliím, či perlám. 
Pro ošetření šperk jen lehce přeleštěte buď vatou určenou k čištění drahých kovů a nebo mikrovláknem a můžete lehce potřít nearomatickým olejem. V případě potřeby je vhodné vyčistit šperk velmi jemným kartáčkem (třeba zubním) a saponátem, poté lehce osušit (možno i fénem, rozhodně nedřít silou) a uložit v krabičce, uchráníte tím šperky proti prachu a dlouhodobému působení světla.

Šperky pokovené mědí metodou electroformingu – galvanoplastiky nepotřebují zvláštní ošetřování. Nedoporučuji dlouhodobě máčet ve vodě a nenosit na spaní, uchovají si tak krásný vzhled. Pokovené přívěsky jsou povrchově ošetřené pro zabránění reakce s kůží. Přesto nevylučuji drobnou oxidaci. Šperk stačí jen občas v případě potřeby přeleštit flanelovým hadříkem.

Do not put products made from pewter (solder jewelery), pearls, coral and fossil repeatedly in water. Prevent contact with perfume and hair spray. If needed, clean jewel with a soft brush (e.g. tooth brush) and soap, softly dry up (possibly with hair dryer). Softly polish metal with cotton wool for precious metal or with microfibre and brush very lightly with olive oil.