Korál, tedy tvrdá schránka mořských živočichů, která se využívá při tvorbě šperků, je velmi citlivý na změny prostředí. Ač pochází z moře, není vhodné jej namáčet ve vodě, ať už mořské či chlorované. Proto si vždy před koupáním šperk s korálem sejměte.
Korál chraňte také před přímým slunečním světlem, jinak má tendenci se přehřívat a blednout. V nejhorších případech se může dokonce rozpadnout. Korálové šperky není vhodné čistit párou nebo ultrazvukem, určitě nepoužívejte ani chemické čističe. Při nešetrné údržbě ztratí rychle svůj lesk a barvu. Pokud se tak stane, můžete korál lehce potřít nearomatickým olejem pro zjasnění barev.
Zacházejte s korálem s vědomím, že jde o organickou hmotu, která není odolná jako běžné minerály. Pak vám bude korálový šperk dělat radost dlouhá léta.
Nové šperky v e-shopu
-
Mědí pokovený náhrdelník Javor No.10
1.330 Kč -
Poměděný náhrdelník Jmelí No.10
990 Kč -
Cínovaný náhrdelník s korálem
2.800 Kč -
Cínovaný náhrdelník s chryzoprasem
2.600 Kč -
Mosazné náušnice Lebky
1.550 Kč -
Mědí pokovená opravdová makovice
1.050 Kč -
Náhrdelník poměděné Ginkgo No.23
1.440 Kč -
Cínovaný náhrdelník Jmelí s perlami
1.490 Kč