Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kurzy cínování v Praze

Chcete si osvojit základy cínování? Naučit se techniku a rozumět technologii měkkého pájení, kterou budete tvořit šperky? 

Dopřejte sobě nebo svým blízkým individuální kurz základů cínování s profesionální šperkařkou. S cínem a pájkou pracuji od roku 2010.

Dozvíte se ode mě vyzkoušené účinné technické postupy, fungující metodytipy pro kvalitní výsledek. Předám vám své know-how a množství vlastních doporučení a vychytávek pro dokonalý cínovaný šperk.

TIP: Kurz cínování šperku se skvěle hodí jako dárek k 10letému výročí svatby (tzv. cínové svatbě).

Hodnocení absolventky kurzu:
“Lenka je úžasná, milá osoba. Ateliér je příjemné místo, kde jsem se naučila základy cínování a byl to příjemně strávený čas. Těším se až mi přijde vybavení a vše co jsem se naučila v ateliéru, vyzkouším doma.
Vřele DOPORUČUJI přihlásit se na kurzík a vše si vyzkoušet na vlastní kůži.” PETRA TŮMOVÁ

Hodnocení absolventky kurzu:
“Byly to úžasné a intenzivní 4 hodiny tvoření. Paní Lenka, nejen že je skvělou výtvarnicí a má i výborné technické zpracování šperků, ale je i úžasnou průvodkyní – lektorkou, vysvětlí… ukáže…poradí… pomůže… a přesto nechává prostor pro vaši vlastní fantazii a představu jak má šperk vypadat. Svůj šperk, který jsem vytvořila pod taktovkou paní Lenky hrdě nosím téměř každý den.” YVONA DE VRINGER

Zkušenosti zákaznice s knihou:
“I když jsem absolvovala kurz cínování, přece jenom je tahle knížka můj stálý průvodce. Vřele doporučuji. Ono na kurzu se člověk potká s technikou, leccos si zapíše, ale když potom doma pracuje, půlka toho nějak vyšumí. Když si nevím rady, knížka pomůže.” INGRID V.

Hodnocení absolventky kurzu:
“O cínování jsem přemýšlela už dlouho a pak když jsem náhodou narazila na info ohledně kurzů u LENKA BLAZA tak jsem neváhala ani minutu, že se zapíšu právě k ní, protože její tvorbu šperků znám. Moje maminka je hrdou nositelkou některých jejích kousků. Hned na úvod mě potěšilo, že jsme se domluvily v podstatě na individuálním kurzu, namísto tvorby šperku, který měla Lenka připravený. Na úvod jsme si prošly úplný základ, ten jsem potřebovala, protože jsem o cínu a pájení nevěděla vůbec nic. Lenka mi vše vysvětlila dopodrobna, ukázala všechny pomůcky, které se dají použít a hlavně mi i poradila, kde se dají pořídit. Vše je nakonec velmi pěkně shrnuto a zobrazeno i v její knížce Vše o cínovaných špercích, kterou jsem si prostě musela pořídit, protože vedle návodů na krásné šperky jsou v ní především krásně popsané a hlavně vyobrazené základní postupy bez jakékoliv zbytečné omáčky kolem. Celý kurz byl prostě na pohodu, která čiší jak ze samotné Lenky, tak i z jejího ateliéru. Během času, který jsme společně strávily jsem se naučila přesně to, co jsem potřebovala pro práci s minerály a ještě jsme si u toho skvěle popovídaly. Pro mě to byl velmi hezky strávený den, který jsem si užila.” KRISTÝNA KASKOUNOVÁ