Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Před kamerou v Sama doma: O výrobě šperků a statečnosti

Na začátku týdne se mi poštěstilo navštívit pořad Sama doma a krátce představit techniku výroby cínovaných i pokovených šperků. Nejsem úplně ostřílená před televizními kamerami, a tak jsem se již týden před natáčením mírně stresovala, detailně připravovala, balila s sebou vše možné i nemožné a samozřejmě se taky hrozně těšila.

Předem jsem také vyrobila náhrdelník pro statečnou Natálku, která se stala jednou z tváří benefičního projektu Lvice 2021 a v Sama doma si užila i moderátorskou premiéru. Vybrala jsem křišťál, do kterého vkládám důvěru jako do talismanu štěstí. Předala jsem jí ho přímo na place během jejího vstupu a věřím, že jí udělal čirou radost.

Vyrážíme směr Kavčí hory

V den D jsem přijela na Kavčí hory pár hodin před natáčením. Vezla jsem s sebou pět tašek plných šperků, stojanů a dalších pomůcek, a tak jsem velmi ocenila fyzickou pomoc technika. Ve studiu jsem hned začala všechny propriety včetně knihy Vše o cínovaných špercích vybalovat. Vystavené šperky zaujaly nejen místní ženy, ale i muže ze štábu, přicházeli si je prohlédnout nebo se zeptat na techniku a mě jejich upřímný zájem moc potěšil.

Pak už mě čekala maskérna (díky roušce byly ale vidět jen krásně nalíčené oči), kde jsem byla ujištěna o tom, jak mi sluší nový sestřih (o čemž jsem ihned zpravila svou kadeřnici, radost se má posílat dál).

"Vítám vás tady, Lenko..."

Jakmile přišla řada na můj rozhovor s Ester Janečkovou, tréma mě skoro úplně opustila. Vyprávěla jsem o knize, obou technikách výroby kovových šperků i mých začátcích. I když jsme si otázky před natáčením trochu zkoušely, nakonec bylo povídaní čistou improvizací. Moje týdenní příprava tak vyšla trochu vniveč, ale snažila jsem se reagovat bystře a hlavně se nezakoktat – a to se mi snad povedlo, takže mohu říct, že jsem na sebe pyšná.

Nestihli jste televizní přenos mého rozhovoru v Sama doma? Pusťte si záznam na iVysílání. Líbilo se vám povídání, nebo se chcete na něco zeptat? Napište mi na můj Facebook.

Zákulisí Sama doma

Líbil se vám tento článek?

Přihlaste se k odběru novinek a neunikne vám žádná další zajímavost. Vychází 1x měsíčně.