Na začátku týdne se mi poštěstilo navštívit pořad Sama doma a krátce představit techniku výroby cínovaných i mědí pokovených šperků technikou galvanoplastiky. Nejsem úplně ostřílená před televizními kamerami, a tak jsem se již týden před natáčením mírně stresovala, detailně připravovala, balila s sebou vše možné i nemožné a samozřejmě se taky hrozně těšila.

Předem jsem také vyrobila náhrdelník pro statečnou Natálku, která se stala jednou z tváří benefičního projektu Lvice 2021 a v Sama doma si užila i moderátorskou premiéru. Vybrala jsem křišťál, do kterého vkládám důvěru jako do talismanu štěstí. Předala jsem jí ho přímo na place během jejího vstupu a věřím, že jí udělal čirou radost.

Náhrdelník

Vyrážíme směr Kavčí hory

V den D jsem přijela na Kavčí hory pár hodin před natáčením. Vezla jsem s sebou pět tašek plných šperků, stojanů a dalších pomůcek, a tak jsem velmi ocenila fyzickou pomoc technika. Ve studiu jsem hned začala všechny propriety včetně knihy Vše o cínovaných špercích vybalovat. Vystavené šperky zaujaly nejen místní ženy, ale i muže ze štábu, přicházeli si je prohlédnout nebo se zeptat na techniku a mě jejich upřímný zájem moc potěšil.


Pak už mě čekala maskérna (díky roušce byly ale vidět jen krásně nalíčené oči), kde jsem byla ujištěna o tom, jak mi sluší nový sestřih (o čemž jsem ihned zpravila svou kadeřnici, radost se má posílat dál).

„Vítám vás tady, Lenko…“

Jakmile přišla řada na můj rozhovor s Ester Janečkovou, tréma mě skoro úplně opustila. Vyprávěla jsem o knize, obou technikách výroby kovových šperků i mých začátcích.
I když jsme si otázky před natáčením trochu zkoušely, nakonec bylo povídaní čistou improvizací. Moje týdenní příprava tak vyšla trochu vniveč, ale snažila jsem se reagovat bystře a hlavně se nezakoktat – a to se mi snad povedlo, takže mohu říct, že jsem na sebe pyšná.


Nestihli jste televizní přenos mého rozhovoru v Sama doma? Pusťte si záznam na iVysílání.
Líbilo se vám povídání, nebo se chcete na něco zeptat? Napište mi na můj Facebook.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *