Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Absolvování kurzu z vás profíka neudělá

Výrobu šperků cínováním (tedy měkkým pájením cínu – techniku jsem podrobně popsala v knize Vše o cínovaných špercích) ani electroforming (česky galvanoplastika neboli pokovování předmětů ryzí mědí) jsem se na žádném kurzu vlastně úplně nenaučila.

Je to logické. Absolvování kurzu ze mě automaticky žádného profíka hned neudělalo.

Každá dobře odvedená práce vyžaduje zejména dobře zvládnuté řemeslo

Jestli jsme v řemesle odborníky se pozná podle toho, když tu techniku v určitém momentu přerosteme, ovládneme a přisvojíme si jí svým vlastním způsobem.

Byly to hodiny pokusů a omylů, kterými jsem musela a chtěla projít, abych se sama zdokonalila.

Po kurzech jsem si nakoupila potřebné vybavení a rychle jsem přišla na to, co všechno jsem se na kurzech vůbec nenaučila.

A tak jsem na sobě začala pracovat, prohlubovat znalosti techniky, vymýšlela a testovala jsem výrobní postupy, sháněla studijní materiály i v cizím jazyce, poznávala lépe vlastnosti minerálů, zjišťovala, jaké jsou vhodné teploty, vybavení, jaké použít chemikálie a nářadí pro zpracování.

V podstatě všechno, co umím, jsem se naučila samostudiem.

Vše, co tvořím, vzniká jen v mé hlavě a jen mýma rukama

Za každým i malým úspěchem je spousta vnitřní kázně, řádu a stovky hodin neviditelné práce a taky neúspěchy.

Vysokou kvalitu své práce slibuje dnes asi každý. Ale nesmí zůstat jen u slibů. Slibovat se nedá příliš dlouho a každého nakonec dožene jeho pověst. Já si tu svou pověst na trhu buduji již od roku 2010.

Mým cílem je opakovaně dělat zákazníkům radost novými neokoukanými šperky a hýčkat je vysokou kvalitou a vstřícným servisem. Toho se snažím dosáhnout nejen kreativitou, ale také inovací a neustálým rozvíjením znalostí a dovedností technik, kterým se věnuji.  Výsledkem každé tvořivosti by měla být dokonale osvojená technika.

Líbil se vám tento článek?

Přihlaste se k odběru novinek a neunikne vám žádná další zajímavost. Vychází 1x měsíčně.