Cínování ani electroforming jsem se na žádném kurzu vlastně úplně nenaučila.

Je to logické. Absolvování kurzu ze mě automaticky žádného profíka hned neudělalo.

 

Každá dobře odvedená práce vyžaduje zejména dobře zvládnuté řemeslo.

Byly to hodiny pokusů a omylů, kterými jsem musela projít, abych se sama zdokonalila.

Po kurzech jsem si nakoupila potřebné vybavení a rychle jsem přišla na to, co všechno jsem se na kurzech vůbec nenaučila.

A tak jsem na sobě začala pracovat, prohlubovat znalosti techniky, vymýšlela a testovala jsem výrobní postupy, sháněla studijní materiály i v cizím jazyce, poznávala lépe vlastnosti minerálů, zjišťovala, jaké jsou vhodné teploty, vybavení, jaké použít chemikálie a nářadí pro zpracování.

V podstatě všechno, co umím, jsem se naučila samostudiem

 

Vše, co tvořím, vzniká jen v mé hlavě a jen mýma rukama.

Za každým i malým úspěchem je spousta vnitřní kázně, řádu a stovky hodin neviditelné práce.

Vysokou kvalitu své práce slibuje dnes asi každý. Ale nesmí zůstat jen u slibů. Slibovat se nedá příliš dlouho a každého nakonec dožene jeho pověst. Já si tu svou pověst na trhu buduji již 11 let.

Mým cílem je opakovaně dělat zákazníkům radost novými neokoukanými šperky a hýčkat je vysokou kvalitou a vstřícným servisem. Toho se snažím dosáhnout nejen tvořivým přístupem a kreativitou, ale také inovací a neustálým rozvíjením znalostí a dovedností technik, kterým se věnuji.  Výsledkem každé tvořivosti by měla být dokonale osvojená technika.


Pro obdivovatele cínovaných šperků jsem napsala jedinečnou knihu VŠE O CÍNOVANÝCH ŠPERCÍCH.

Do knihy jsem vložila své know-how a množství vlastních doporučení a vychytávek pro dokonalý cínovaný šperk. Uvnitř najdete 5 konkrétních projektů na výrobu šperků popsané podrobně krok za krokem. S mou knihou už budete vědět a nebudete tápat!

Knihu v tištěné podobě i v PDF nakoupíte v mém e-shopu